Dla wielu osób praca jest ściśle powiązana ze studiami. Mowa tu przede wszystkim o tym, że nie każdy jest w stanie utrzymać się w nowym mieście bez podjęcia pracy zarobkowej, lub też zwyczajnie rodzice nie są w stanie zapewnić im odpowiedniego wsparcia. Podjęcie pracy w czasie studiów pozwala również zdobyć doświadczenie zawodowe i nabyć kompetencje, które mogą się przydać w rozwijaniu przyszłej kariery.
Praca w czasie studiów – gdzie jej szukać?
Większość studentów nie będzie miała problemów ze znalezieniem pracy. Na rynku pełno jest ofert z branży gastronomicznej lub handlowej, a oferty te najczęściej skierowane są do młodych ludzi, którzy nie posiadają żadnego doświadczenia zawodowego. Wszystko więc zależy od indywidualnego zaangażowania. Ponadto, obecnie niezwykle popularna staje się praca w trybie zdalnym. Taka praca często nie wymaga doświadczenia, a jedynie dobrze zbudowanego portfolio, którym zainteresujesz potencjalnego pracodawcę.
Czy warto podjąć się takiej pracy?
Warto mieć na uwadze, że sam dyplom potwierdzający wykształcenie jest w tych czasach niewystarczający. Od pracowników wymaga się bowiem doświadczenia, a tu z kolei rodzi się problem. Oczywiste jest, że osoba studiująca raczej nie ma co liczyć na pracę w branży związanej z kierunkiem, na którym obecnie studiuje. Wyjątkiem są bezpłatne lub częściowo płatne staże. Nie mniej jednak praca podczas studiów dla niektórych osób jest zwyczajnie konieczna, by być w stanie się utrzymać. Co równie ważne, podjęcie się pracy w czasie studiów pozwala uzupełnić lukę w CV.